Jaunumi

Tags: Redzesaprupe

Uztici savu redzes veselību speciālistam!

Redze ir viena no svarīgākajām cilvēka maņām, ar kuru spējam uztvert aptuveni 80% no visas informācijas ap mums. Tāpēc ir ļoti būtiski rūpējoties par savu acu veselību un labsajūtu veikt redzes pārbaudi reizi viena/divu gadu laikā. Plānojot acu pārbaudi, jāņem vērā, ka redzes diagnostiku iespējams veikt pie divu veidu speciālistiem – optometristiem un oftalmologiem.

Vispārēju ikgadējo redzes diagnostiku jau no sešu gadu vecuma ieteicams veikt pie primārā redzes speciālista – optometrista. Šie speciālisti ir pieejami dažādos optiku veikalos visā Latvijā un, pierakstoties uz vizīti, nebūs ilgi jāgaida. Tās laikā tiek veikti redzes funkcionālie izmeklējumi, lai noskaidrotu vai nepieciešama redzes korekcija, kā arī tiek diagnosticētas acu slimības, ja tādas ir. Pēc redzes pārbaudes, kopā ar speciālistu, tiek piemeklēti atbilstošākie redzes korekcijas līdzekļi, savukārt, ja nepieciešama padziļināta izmeklēšana, optometrists sagatavo nosūtījumu pie acu ārsta – oftalmologa.

Lai veiktu padziļinātu acu veselības pārbaudi, bērniem līdz 6 gadu vecumam un cilvēkiem, kuriem ir diagnosticētas nopietnas acu saslimšanas vai pastāv to risks, redzes pārbaude jāveic pie oftalmologa. Bērnu redze pēc dzimšanas attīstītas pakāpeniski, tāpēc īpaši svarīgi veikt redzes pārbaudi pie acu ārsta aptuveni gada vecumā un pēc tam atkal sasniedzot 3-4 gadu vecumu. Ja redzes attīstības traucējumi tiks konstatēti jau agrā vecumā un to attīstības sākuma fāzē, pastāv lielāka iespēja tos savlaicīgi novērst. Savukārt gadījumos, kad tiek atklāta acu slimība, ārsts informēs, kā saudzēt redzi, lai izvairītos no slimības progresēšanas, un, ja nepieciešams, veiks arī ķirurģisku iejaukšanos.

Atgādinām, ka savlaicīgi diagnosticējot redzes izmaiņas, ir lielāka iespēja tās novērst un apturēt redzes izmaiņu progresēšanu.

Redzes aprūpes uzņēmums OC VISION piedāvā lielāko redzes speciālistu komandu Latvijā. Mūsu profesionālie un zinošie redzes speciālisti ik dienas veic redzes pārbaudes un sniedz padomus par redzes veselības jautājumiem vairāk nekā 73 veikalos Latvijā, pārstāvot tādus zīmolus kā OptiO, Vision Express un Vizionette. Uztici savu redzes veselību mums, piesakoties uz vizīti pie zinošiem speciālistiem: https://www.redzesparbaude.lv/

OC VISION zīmoli

Latvija
Opptica
Dr.Lensor
OptiO
Vision Express
Vizionette
Optika Lornete
Lietuva
Opptica
Dr.Lensor
OptiO
Vision Express
Igaunija
Opptica
Dr.Lensor
Eiropa
Opptica
Dr.Lensor