Jaunumi

Tags: Health

Norisināsies starptautiska redzes nozares konference “See The Future 2021”

Svētdien, 17. oktobrī, jau trešo gadu pēc kārtas, norisināsies redzes veselībai un jomas jaunumiem veltīta starptautiska konference “See The Future 2021”. Tās ietvaros Latvijā un Eiropā pazīstami optometrijas nozares speciālisti dalīsies zināšanās un pieredzē par redzes veselības jautājumiem.

Svētdien, 17. oktobrī, jau trešo gadu pēc kārtas, norisināsies redzes veselībai un jomas jaunumiem veltīta starptautiska konference “See The Future 2021”. Tās ietvaros Latvijā un Eiropā pazīstami optometrijas nozares speciālisti dalīsies zināšanās un pieredzē par redzes veselības jautājumiem, tai skaitā – kvalitatīvu redzes pārbaudes veikšanu un kontaktlēcu lietošanu bērniem, agrīno problēmu diagnostiku un mūsdienās pieejamajām redzes korekcijas iespējām un diagnostikas metodēm. 

Zināšanās un pieredzē dalīsies nozares speciālisti no Latvijas, Igaunijas, Lielbritānijas, Čehijas, tāpēc konferencē aicināti piedalīties optometrijas nozares pārstāvji no visas Eiropas. Konferences pirmo daļu atklās Tallinas Bērnu slimnīcas optometriste, Igaunijas optometristu asociācijas biedre Elo Olonen, kas savas optometrijas zināšanas ieguvusi Latvijas Universitātē. Savukārt par to, kā dažādas vispārējās saslimšanas var ietekmēt acu veselību stāstīs pediatre Diāna Fridrihsone, bet parbrīdinājuma zīmēm, kas liecina par acs saslimšanu vai acs iedzimtu patoloģiju, kas var izsaukt vājredzību vai pat aklumu, iepazīstinās oftalmoloģe Sandra Valeiņa - BKUS Acu slimību klīnikas vadītāja, RSU Oftalmoloģijas katedras pētniece un vecākā pasniedzēja, ERN-EYE (Eiropas references tīkls, kas saistīts ar retām acu slimībām) Latvija koordinatore.

Marta Siliniece, OC VISION Tirdzniecības attīstības direktore: “Viens no fokusiem, ko aptversim konferencē, ir bērnu redzes veselība. Bērni ir mūsu nākotne un pasaulē pēdējos gados notiekošais liecina, ka viņiem ir jāspēj pielāgoties attālinātajam un digitālajam mācību formātam. Tas nozīmē, ka redzes funkcijas mainās un pielāgojas viņiem līdzi. Laba redze palīdz iejusties sabiedrībā, nosaka uzvedības paradumus, spēju fokusēties, tostarp ietekmē panākumus mācībās, kam var izrādīties izšķiroša nozīme viņu nākotnē. Tiks aptverti arī ar redzes diagnostiku un ārstniecības metodēm saistītie jautājumi, kas pateicoties tehnoloģiju attīstībai, strauji mainās. Tā, piemēram, optometrists no Lielbritānijas stāstīs par kontaktlēcu kā redzes korekcijas līdzekļa izmantošanu bērniem, kas pamazām, līdz ar brillēm kā redzes korekcijas variantu, arī sāk iegūt popularitāti. Lai gan konference fokusēta uz redzes speciālistiem, jautājumus, ko apskatīsim būtu jāzina arī citu medicīnas jomu pārstāvjiem. Jau šobrīd interesi par piedalīšos izrādījuši jomā darbojošies cilvēki no Skandināvijas, Igaunijas, Itālijas un citām valstīm. Mums jālepojas ar to, ka optometrijas nozarē Latvijā strādā speciālisti, kas savās zināšanās un pieredzē var dalīties ar starptautisku auditoriju.”

Konferences otrajā daļā plašāk par bērnu miopijas jeb tuvredzības korekcijas iespējām stāstīs optometriste Zane Jansone-Langina, taču ar profilaktisku un jau specializētu redzes vingrinājumu iespējām iepazīstinās optometriste Aiga Švede. Šīs daļas noslēgumā redzes speciāliste Kristīne Kalniča-Dorošenko, kura specializējusies bērnu redzes jautājumos, sniegs plašāku ieskatu par ambilopijas diagnostikas un ārstēšanas metodēm. 

Konferences trešajā daļā par tuvredzības pilnas korekcijas plusiem un mīnusiem zināšanās dalīsies optometriste Aiga Ozoliņa, savukārt, par mūsdienīgām kontaktlēcām un to pielāgošanu pacientu vajadzībām informēs optometrijas nozares pārstāvis no Lielbritānijas Karls Aberdīns (Karl Aberdeen), bet par to, kā nodrošināt tuvredzības stabilizāciju stāstīs ortokeratoloģijas speciālists, optometrists Jānis Baltraitis. Noslēdzot konferenci “See The Future 2021”, par piemērotu kontaktlēcu izvēli bērniem un pieaugušajiem stāstīs “Alcon” starptautiskais zinātniskais konsultants, optometrijas nozares pārstāvis Mihals Vimislickijs (Michal Vymyslicky) no Čehijas. Konferenci vadīs redzes zinātnes speciālists ar starptautisku pieredzi - Nauris Veits. 

Tiešsaistes konference “See The Future 2021” norisināsies angļu valodā. Pasākuma ierakstu būs iespējams noskatīties vēl piecas dienas pēc tiešraides. Papildu informācija par konferenci un reģistrāciju: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/101751

OC VISION zīmoli

Latvija
Opptica
Dr.Lensor
OptiO
Vision Express
Vizionette
Optika Lornete
Lietuva
Opptica
Dr.Lensor
OptiO
Vision Express
Igaunija
Opptica
Dr.Lensor
Eiropa
Opptica
Dr.Lensor